Slovence čaka boj z "ranjeno" Grčijo

Twitter, KZS

Slovenci so evropsko prvenstvo začeli z zmagami proti Poljski in Finski, že danes pa varovance Igorja Kokoškova čaka tretji obračun. Slovenija se bo ob 15.30 pomerila z reprezentanco Grčije.

Slovenci so v prvih dveh kolih evropskega prvenstva ugnali Poljsko in domačo Finsko ter na lestvici zasedajo prvo mesto. V tretjem kolu varovance Igorja Kokoškova čaka reprezentanca Grčije, ki je evropsko prvenstvo začela z visoko zmago proti Islandiji. V drugem kolu so varovanci Costandinosa Missasa z osmimi točkami razlike izgubili proti Francozom.

Pred nami je še ena težka tekma. Manj kot 24 ur je minilo od pomembne zmage proti Finski, sedaj pa so naše misli povsem usmerjene proti novemu nasprotniku. Zavedamo se, da so Grki precej izkušena ekipa in da bodo po včerajšnjem porazu proti Franciji danes napadali zmago. Imeli so za odtenek več časa za počitek in pripravo na tekmo,” je o tretji preizkušnji povedal Vlatko Čančar.

Pripravljalno obdobje so Grki zaključili z enakim izkupičkom kot naša reprezentanca (5:3). V ekipi Grčije, pri kateri večina igralcev nastopa za Olympiacos ali Panathinikos, imajo pa tudi člana evropskega prvaka Fenerbahčeja ter lige NBA, glavno nevarnost predstavljajo Georgios Printezis, ki je prvi strelec moštva, Ioannis Bourousis, ki kraljuje pod obročema, Kostas Sloukas, ki je po dveh tekmah najboljši podajalec Grčije, ter skočni in atraktivni Thanasis Antetokounmpo, starejši brat zvezdnika iz Milwaukee Bucks Giannisa Antetokounmpa, ki pa je odpovedal sodelovanje v reprezentanci.

Pri Slovencih je bil na prvih dveh tekmah najbolj razpoložen Goran Dragić, ki je v odlični formi. O kapetanovi igri je včeraj spregovoril tudi selektor Igor Kokoškov: “Pravi kapetan. Niso njegove točke le tisto, kar potrebujemo. On je pravi vodja v slačilnici in parketu. Njegove noge moramo maksimalno izkoristiti in ga tudi spočiti. To je moj del posla, da mu najdem kakšno minuto počitka. Da najdem pomoč s klopi. Bodo prišle tekme, ko bo dosegel manj kot deset točk, vendar bo kljub temu njegov učinek velik. On ni strelec, ampak košarkar.

Slovenska in grška izbrana vrsta sta se doslej pomerili šestnajstkrat, naši košarkarji so bili uspešnejši šestkrat. Zadnje medsebojno srečanje datira v leto 2015, ko so Grki v skupinskem delu Eurobasketa ugnali našo reprezentanco.

Pomočnik selektorja Jaka Lakovič je v napovedi dejal: “Pričakujem zelo težko tekmo, saj je Grčija vrhunska ekipa, ki igra zelo fizično v obrambi in potrpežljivo v napadu. V vsakem napadu iščejo najboljšo rešitev. Ekipa je nekoliko pomlajena, a vseeno zelo izkušena. Grški košarkarji igrajo v najboljših evropskih klubih. Tudi mi imamo svoje adute. Dobro se bomo pripravili na to tekmo. Poskušali bomo vzpostaviti naš ritem igre in priti v situacijo, da tekmo dobimo.

Srečanje tretjega kola skupinskega dela evropskega prvenstva med Slovenijo in Grčijo se bo začelo ob 15.30. Prvo srečanje tretjega kola v skupini C bodo odigrali Francozi in Islandci, na večernem obračunu pa se bodo srečali Finci in Poljaki.