SLOVENIJA JE EVROPSKI PRVAK

Reprezentance 17. Sep 201721:34 > 21:38
KZS

Da, prav ste prebrali. Naši fantje so premagali Srbijo in postali najboljša reprezentanca v Evropi. V slogu. Fantastičnem slogu.

Igor Kokoškov je bog. Sloveniji je prinesel zmago z 93:85 po tem, ko je sredi tretje četrtine ostal brez poškodovanega Luke Dončića, zadnjih šest minut tekme pa je igral tudi brez sijajnega, a vidno načetega Gorana Dragića.

V prvem polčasu, ki ga je Slovenija dobila za devet točk, je blestel kapetan Goran Dragić. »Dragon« je v prvi četrtini dosegel 6 točk, v drugi pa neverjetnih 20, in prav zaradi njegove fantastične igre so Slovenci na odmor odšli s prednostjo. Že do polčasa so naši fantje dosegli kar 56 točk. Svoje je dodal tudi Klemen Prepelić, ki je zadel kar tri trojke s precejšnje razdalje.

Tretjo četrtino so Slovenci odprli s trojko neverjetnega Dragića, potem pa so šle stvari navzdol. Najprej se je hudo poškodoval Luka Dončić, grdo je padel na gleženj, potem pa je Srbija na čelu z Bogdanovićem skreirala preobrat. Pred koncem se je žal ustavilo Dragiću , drugič zapored je šla žoga s črte za tri precej mimo cilja. Srbi so z osmo zaporedno točko po dolgem času spet povedli (77:78). Naše je v vodstvo s trojko vrnil Prepelić. Naslednji je zadel Randolph, kot naročena pa sta prišla zgrešena prosta meta Kuzmića. Randolph povišal na 86:82, nato pa je Vidmar z blokado ustavil Bogdanovića. Prepelič je 1:05 pred koncem stopil na črto za proste mete in zadel dva od treh. Ključni napad je za Srbijo zapravil Bogdanović, slovensko zmago je potrdil Nikolić s črte prostih metov (90:82).

V idealno peterko sta bila izbrana Goran Dragić in Luka Dončić, slovenski kapetan pa je bil proglašen tudi za igralca turnirja. Povsem zasluženo.

Izjemen uspeh slovenskih košarkarjev. Največji uspeh v zgodovini slovenskega ekipnega športa. Fenomenalno.

“Nisem mogel več. Luka je bil poškodovan. Ampak to je ta reprezentanca, to smo mi. Vsi smo zaslužni za to slavje. Neverjetno,” je po tekmi dejal razigrani kapetan Dragić.