Smola Slovenk, ki so ostale brez četrtfinala

Reprezentance 2. Jul 201919:24 > 19:42
FIBA

Slovenska ženska košarkaška reprezentanca je na tekmi v boju za četrtfinale po hudem boju in zelo izenačenem srečanju na žalost izgubila proti Belgiji z 72:67 in se poslovila od Evropskega prvenstva in četrtfinala.

Slovenska ženska košarkaška reprezentanca je na najbolj pomembni tekmi v boju za četrtfinale izgubila proti Belgiji z 72:67 in se poslovila od nastopov na letošnjem EP.

Igralke selektorja Damirja Grgiča so zelo dobro, skoraj predobro začele tekmo in že po prvi četrtini vodile z 20:10. Naše so zelo dobro zaustavile Belgijke, ki so vsaj na začetku delovale dokaj nemočno. Naše košarkašice se niso ustavljale niti na začetku druge četrtine, prišle so namreč celo do prednosti +15. No pri vodstvu 27:12 pa so se začele tudi težave za naše. Belgijke so namreč stopile na plin in do konca polčasa stopile prednost ter v zaključku celo prišle v vodstvo. Na odmor sta reprezentanci odšli z rezultatom 34:32.

V drugem polčasu smo spremljali zelo izenačeno srečanje. Ekipi sta se vseskozi izmenjavali v vodstvu, razlika pa je bila zelo majhna. Ob koncu 3/4 so Belgijke še naprej vodile z dvema točkama prednosti.

Enako je bilo tudi v zadnji četrtini, kjer so bile Slovenke na začetku celo boljše in so večji del vodile. Že zelo proti koncu so imele naše napad za +4, vendar je Shante Evans zgrešila nemogoče. Belgijke so na drugi strani zadele trojko in povedle za ena. No tudi v naslednjem napadu je imela Slovenija veliko smole, saj so naše zgrešila dva čista meta izpod obroča. Belgija je vse skupaj izkoristila in tudi z dobrim izvajanjem prostih metov v zaključku slavila z 72:67.