Američani premagali Čehe, Grčija premočna za Črno goro

V današnjih večernih tekmah Mundobasketa na Kitajskem gledalci niso videli presenečenj. Zmagale so vse tiste ekipe, ki jim je javnost priznavala vlogo favoritov.

Začnimo z zadnjo odigrano tekmo. Francozi so ugnali Nemce, vendar imeli na koncu z njimi kar precej dela. V prvi četrtini je obramba galskih petelinov delovala odlično in nasprotniku dovolila le štiri točke, na koncu pa so prav s tako razliko slavili.

Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Evan Fournier z dvojnim dovjčkom (26 točk in 10 skokov), sledil mu je Amath M’Baye z 21-timi točkami. Pri Nemčiji sta se izkazala Johannes Voigtmann (25 točk) in Dennis Schröder (23).

Branilci naslova, ZDA, so se poigrali s Čehi, jih premagali za 21 točk (88-67), pri čemer je vsaj pet minut za dokazovanje dobilo vseh 12 igralcev. Na koncu je statistične stolpce najbolje zapolnil Donovan Mitchell s 16 točkami, 14 jih je dodal Harrison Barnes, medtem ko je pri Čehih blestel Tomaš Satoransky s 17 točkami.

Videli smo tudi že prvo zmago za več kot 50 točk, kar se je posrečilo Litvancem. Senegalce so v srečanju skupine H ugnali kar s 101-47. Jonas Valančiunas je za zmagovalno ekipo zbral 13 točk in 11 skokov, pri poražencih pa nihče ni presegel dvoštevilskega faktorja doseženih točk.

Za konec se ustavimo še pri skupini F, v kateri so Grki proti Črni gori prikazlai dominantno predstavo in že v prvem polčasu odločili zmagovalca. Na koncu je bilo 85-60, za favorizirano ekipo, ki odkrito cilja na kolajno, pa sta največ točk dosegla Georgiosa, Printezis 16 in Papagiannis 15.