Mundobasket: Španci poslali Italijo domov

fiba.basketball

V petek se je na Kitajskem začel drugi del košarkarskega svetovnega prvenstva. Španci so s 67:60 premagali Italijo in si že zagotovili četrtfinalno vstopnico. Z zmago Španije se je v četrfinale prebila tudi Srbija, ki bo z omenjeno reprezentanco odigrala še derbi za prvo mesto v skupini.

Srbija in Španija se bosta pomerili v nedeljo ob 14.30. Končna razvrstitev v skupini bo dala tudi četrtfinalne pare. Možna nasprotnika sta Argentina in Poljska.

Italijani so po porazu že izpadli, a jih čaka še tekma s Portorikom.

Azzurri so sicer tekmo s Španijo odlično začeli in hitro povedli s 15:5. Španci so se nato prebudili in že do konca prve četrtine poskrbeli za popoln preobrat. Vse do tretje četrtine smo spremljali izenačeno tekmo, nato pa so Španci dali v prestavo višje in povedli s 46:38.

Italijani so sicer odgovorili z delnim izidom 7:0, a nikakor niso uspeli povesti, v končnici tekme pa nato neuspešno iskali pot do nujne zmage.

Za Španijo je 16 točk dosegel Hernangomez, pri Italiji pa je bil s 15 točkami najboljši Gallinari.