Gavči nadaljujejo serijo zmag, tokrat razbili Poljsko

fiba.basketball

Argentinska košarkarska reprezentanca je v neposredni bitki za 1. mesto skupine I prepričljivo odpravila Poljake (91:65) in tako vknjižila še peti triumf na tem SP. "Gavči" so si zagotovili četrtfinale, kjer se bodo pomerili z drugouvrščeno ekipo skupine J, torej Srbijo.

Poljaki z bilanco 4-1 prav tako napredujejo med posem, kjer jih čaka zmagovalec skupine J, to je torej Španija. “Gavči” so od začetka prevzeli vajeti in nasprotniku zadnje vodstvo omogočili pri 5:4 v prvi četrtini.

Že na začetku druge četrtine je Argentina vodila z dvoštevilskim faktorjem in tako je bila tekma v drugem polčasu bolj podobna ekshibiciji. V tretji četrtini je bila na neki točki razlika +31 (70:39).

Najbolj učinkovit je bil danes Luis Scola. Veteran je dosegel 21 točk, 6 skokov, pri Poljakih pa se je izkazal naturalizitrani A. J. Slaughter, ki je vpisal 16 točk.