Španci strli Poljake in se uvrstili v polfinale

Reprezentance 10. Sep 201916:49 > 16:52
Yifan Ding/Getty Images

Reprezentanca Španije se je uvrstila v polfinale svetovnega prvenstva potem, ko je z 90:78 premagala izbrano vrsto Poljske. V polfinalu čaka na boljšega iz dvoboja Avstralija - Češka.

Španci so bili tekom celotnega srečanja ves čas v prednosti. V prvi polovici druge četrtine pa je “rdeča furija” prišla do prednosti +10. Poljaki so se nato s serijo 9:1 vrnili v tekmo in polčas se je končal s prednostjo Španije 46:41.

V drugem polčasu so Španci vseskozi nadzirali tekmo. Ogrozil jih je sicer še en dober niz Poljakov, ki so pet minut in pol pred koncem tekme prišli na -4 (76:72). Toda nato v nadaljevanju kar tri minute uporni Poljaki niso dosegli koša, kar so Španci izkoristili in prek ClaverjaHernangomeza in Rubia tekmo dokončno odločili v svojo korist.

Pri Špancih je bil najbolj učinkovit Rubio, ki je dosegel 19 točk, Hernangomez jih je zbral 18, Rudi Fernandez 16. Pri Poljakih je bil najbolj razpoložen za doseganje košov A. J. Slaughter, ki je zbral 16 točk.