Nad Madžare s kolektivno obrambo in skokom

Reprezentance 19. Feb 202017:38 > 17:45
KZS/Twitter

Moška članska košarkarska reprezentanca v Mariboru zaključuje priprave za uvodno tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2021. Z avtobusom se bo odpravila v slabi dve uri oddaljen Sombotel, kjer jih v četrtek ob 18. uri v Areni Savaria čaka tekma proti Madžarski.

Slovenska košarkarska reprezentanca Maribor zapušča z dobrimi občutki. Fantje so na treningih prikazali veliko pozitivne energije in pokazali dobro formo, ki so jih prinesli iz klubskih sredin. V ekipi vlada odlično vzdušje in vsi skupaj že nestrpno pričakujejo začetek kvalifikacij. Na Madžarsko bo odpotovalo vseh 14 košarkarjev, selektor Trifunović pa bo dvanajsterico določil po večernem treningu v Sombotelu.

Madžari se na uvodni obračun z aktualnimi evropskimi prvaki pripravljajo že od prejšnjega ponedeljka, največja nevarnost v njihovi zasedbi pa preti s strani ostrostrelca Davida Vojvode in Akosa Kellerja, nosilca igre pod obema obročema. Tu sta še ameriški organizator igre Darrin Govens in Marko Filipovity, medtem ko najboljši madžarski košarkar Adam Hanga, ki nosi dres Barcelone, tako kot slovenska reprezentanta Zoran Dragić in Žan Mark Šiško, zaradi nastopanja v Evroligi ne more igrati.

Slovenci so se z Madžari do sedaj pomerili na 11 obračunih. Devet so jih dobili slovenski, dva pa madžarski košarkarji. Nazadnje sta se reprezentanci pomerili prav v Mariboru leta 2017, na pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom, kjer je Slovenija slavila s 84:64.

Rado Trifunović, selektor slovenske moške članske reprezentance je dejal: ”Vzdušje v reprezentanci je odlično. Fantje so na priprave prišli v dobrem tekmovalnem ritmu in v dobri formi. Na treningih zelo zavzeto vadijo in vsi skupaj že komaj čakamo na začetek kvalifikacij. Zavedamo se, da nas proti Madžarski pred polno dvorano glasnih navijačev čaka težka doma. Madžari so na domačem parketu močni in neugodni. Igrajo odprto košarko z veliko meti z razdalje. Lahko se razletijo po igrišču, zaigrajo kot v transu in mečejo tudi iz nenavadnih situacij. Tu jih bo potrebno zaustaviti. V prvi vrsti bomo morali dobro in kolektivno odigrati v obrambi ter nadzorovati skok. V napadu moramo biti sproščeni. Ne smemo komplicirati, temveč igrati preprosto košarko.”