Slovenke dobile še četrto pripravljalno tekmo

Košarka 29. Maj 202119:11 0 komentarjev
KZS/Twitter
KZS/Twitter

Slovenska članska reprezentanca je z zmago z 81:66 nad gostiteljico Slovaško sklenila pripravljalni turnir v Pieštanyh. #rakete so na svoji četrti pripravljalni tekmi na EuroBasket slavile še četrtič in tako ostajajo brez praske. Slovenske košarkarice se bodo po povratku v Slovenijo znova zbrale v torek v Zrečah.

Tako kot tekmo proti Poljski je tudi tokrat Damir Grgić v prvo peterko uvrstil kapetanko Niko Barič, Evo Lisec, Tejo Oblak, Annamario Prezelj in Shante Evans. Podobno kot proti petkovi tekmi so tudi tokrat #rakete odločno odprle tekmo, povedle so s 7:0, Slovakinje pa so prvi koš dosegle šele po dobrih treh minutah igre. Varovanke Damirja Grgića so prvo četrtino dobile s 16:12.

Slovakinje so nato ujele priključek, izid je bil prvič na srečanju poravnan na 18:18, takoj zatem pa so domačinke po trojki prvič na tekmi povedle. Izjemno izenačeno drugo četrtino so za koš dobile gostiteljice (37:35). Selektor Grgić je že v prvem polčasu priložnost za igro ponudil vsem svojim košarkaricam razen Evi Rupnik, ki je nato zaigrala v drugem delu obračuna. Že pred tekmo se je odločil, da med dvanajsterico ne uvrsti Maruše Seničar in Mojce Jelenc.

V tretji četrtini so Slovenke dale v prestavo višje in si z dobro igro ter delnim izidom 20:8 prvič na tekmi priigrale dvomestno prednost (55:45). Pred zadnjimi desetimi minutami so vodile s +9 (61:52). V zadnjih desetih minutah pa so #rakete svojo prednost le še povečevale in z odlično igro tekmo pripeljale v svojo korist. Na koncu so zmagale z 81:66.

V slovenski zasedbi je bila tokrat z 20 točkami strelsko najbolj razpoložena Eva Lisec, Zala Friškovec jih je dodala 13, Teja Oblak enajst. Nika Barič je petim točkam dodala deset podaj.

“Čestitke igralkam in celotnemu strokovnemu štabu za zmago. Mislim, da smo na pravi poti. Prvi polčas nismo odigrali tako kot smo si želeli, v drugem polčasu smo dvignili agresivnost in prišli do visoke prednosti že ob koncu tretje četrtine. V tem trenutku smo našo fizično pripravljenost dvignili na tak nivo, da lahko tri četrtine tekme odigramo na visokem nivoju. Upam, da bomo v tem zadnjem ciklu postorili vse, da se maksimalno pripravimo na evropsko prvenstvo. Mislim, da smo nekaj zadev odigrali povsem korektno, sigurno pa ne bomo pokazali vsega že pred začetkom EuroBasketa. Lahko smo zadovoljni, najbolj pomembno pa je to, da smo in ostanemo zdravi,” je po tekmi dejal Damir Grgić, selektor slovenske ženske članske reprezentance.

Za Slovenijo je bila to druga zmaga nad Slovaško, ki je sicer na Fibini lestvici 24. reprezentanca sveta (Slovenija je 30.), na sedmih medsebojnih tekmah. Slovenske košarkarice so s to zmago tudi sklenile tretji cikel priprav na EuroBasket, četrti in tudi zadnji cikel bodo začele v torek v Zrečah, nato se bodo preselile v Ljubljano, od tam pa bodo odpotovale v Strasbourg, kjer bodo 17. junija odigrale prvo tekmo na EuroBasketu.