Neverjeten preobrat Fenerja za naslov

euroleague.net

Fenerbahče je naslovu evropskega prvaka dodal še titulo najboljšega v turškem državnem prvenstvu. Ekipa Željka Obradovića je v finalu s 4:0 odpravila Bešiktaš, ki je na četrti tekmi zapravil nemogoče.

Četrti finalni obračun, ki je bil odigran pred praznimi tribunami dvorane Bešiktaša zaradi nemirov na predhodnem srečanju, je imel neverjeten epilog. Dve minuti pred koncem je imel Bešiktaš 14 točk prednosti (79:65), a tudi to ni bilo dovolj. Fenerbahče se je po zaslugi neverjetne serije ekspresno približal na dve točki zaostanka (79:77). V infarktni končnici so se domači uspeli odlepiti na pet točk prednosti (84:79), vendar so s katastrofalnimi napakami evropsim prvakom omogočili izenačenje in celo met za zmago. Izbranci Željka Obradovića neverjetnega darila niso znali izkoristiti v celoti, tako da je o zmagovalcu še drugič zapored odločal podaljšek.

Bešiktaš v dodatnih petih minutah ni imel pravih možnosti, Fener je na drugi strani odigral v šampionskem slogu in z zmago z 98:94 potrdil naslov državnih prvakov.

Jan Vesely je bil v vrstah šampionov najučinkovitejši s 26 točkami in 11 skoki, Bogdan Bogdanović je bil znova odličen s 23 točkami (prosti meti 8/8). Bobby Dixon jih je dodal 14, Nikola Kalinić pa 7. Na drugi strani je z 22 točkami blestel Kenan Sipahi, Vladimir Štimac se je izkazaal  13 točkami in 9 skoki.

Za Fener je to osmi naslov turških prvakov v zgodovini, pred tem si je prvič pokoril tudi Evroligo.