Fenerbahče pokal "sunil" Anadolu Efesu

Uncategorized 17. Feb 201919:10 > 19:12
Turkish Airlines EuroLeague

Fenerbahče je v finalu turškega pokala z 80:70 premagal Anadolu Efes in se tako dokopal do šeste trofeje v tem tekmovanju.

V prvem polčasu je Efes izgubil kar 10 žog, zato se zaostanku -5 na glavnem odmoru niti ne morejo pretirano čuditi. V drugem polčasu sta se ekipi izmrenjevali v vodstvu, ključno prednost pa je ekipa Željka Obradovića ustvarila na začetku zadnje četrtine (66:61).

Fener je pobegnil na +8, Efes je v napadih hitel in grešil, trojka Nikole Kalinića in dva koša Luigija Datomeja pa sta zmagovalca dokončno odločila.

Prvi strelec finala in MVP zaključnega turnirja je bil Datome (22 točk), Kostas Sloukas je dodal 19 točk in devet asistenc. Pri poražencih je največ točk (189 prispeval Adrien Moerman.