Anadolu Efes drugič v treh dneh ugnal Fenerbahče

Uncategorized 14. Dec 201918:26 > 18:37

Anadolu Efes je danes v domačem košarkaškem prvenstvu še drugič v treh dneh na kolena spravil velikega rivala, ekipo Fenerbahčeja. Tokrat so bili doma zanesljivo boljši z 79:66.

Fenerbahče, ki je v četrtek izgubil doma z 81:73 v Evroligi je tokrat v prvem polčasu držal stik z nasprotnikom. V drugem pa je Anadolu Efes stopil na plin in s prepričljivo igro v tretji četrtini (26:10), prišel že do 12. zmage v prvenstvu in se s tem še dodatno utrdil na vodilnem mestu v ligi.

Najbolj zaslužen za zmago domačih je bil Krunoslav Simon s 16. točkami, 9 skokih in eni podaji. Vasilije Micič je prispeval 15 točk, Shane Larkin in Chris Singleton pa 14.

Pri Fenerbahčeju je bil edini rapoložen za igro Nando de Colo, ki se je ustavil pri 17. točkah.