Bešiktaš nadonadil minus 20, Anderson rešil Darušafako

Uncategorized 13. Mar 201720:06 > 20:08
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Darušafake so v derbiju 21. kroga turške lige z 71:68 premagali Bešiktaš, potem ko je trojko dve sekundi do konca srečanja zadel James Anderson.

Bešiktaš je uspel nadoknaditi kar 20 točk zaostanka, kolikor je znašala razlika v prvem polčasu (40:20). Carigrajski črno-beli so v zadnji minuti povedli z 68:67, a je Anderson domače rešil presenečenja.

Pri Darušafaki je za 14. zmago v sezoni največ postoril Brad Wanamaker, ki je dosegel 16 točk, po 12 sta jih dala Scottie Wilbekin in Will Clyburn (9 skokov), medtem ko jih je junak Anderson dodal 10. Pri gostih je bil najbolj učinkovit D. J. Strawberry z 18 točkami.

Darušafaka je v Superligi peta (14-7), pet zmag za vodilnim Fenerbahčejem in Efesom, medtem ko je Bešiktaš tretji (16-5), potem ko je bil današnji poraz sploh prvi po petih zaporednih zmagah.

V naslednjem krogu Darušafaka gostuje v Ankari pri zadnjeuvrščenem Kolejlilerju iz Ankare, medtem ko Bešiktaš igra mestni derbi z Galatasarayem.