Košarka 2. Maj 20216:44 > 11:19
Luka Dončić
Luka Dončić je podelil 20. podaj (AP Photo/Ron Jenkins)

Košarkarji Dallas Mavericks so v noči na nedeljo gostili Washington Wizards, eno najbolj vročih ekip lige v zadnjih tednih in po tesni končnici slavili s 125:124. Luka Dončić se je po krajši odsotnosti vrnil na parket in k zmagi Teksačanov prispeval 31 točk. Zmage sta se veselila tudi Goran Dragić in Vlatko Čančar.

Slovenski zvezdnik, ki je zaradi težav s komolcem izpustil četrtkovo tekmo v Detroitu, je bil v domači American Airlines Areni znova na delu. Zbral je 31 točk, 12 skokov in kar 20 podaj. Slednji podatek je za Luko Dončića rekorden, prvič v karieri je namreč na eni tekmi vpisal kar 20 podaj.

Luka je sicer vlekel vse niti igre Dallasa v zaključku izenačene tekme, zadel ali podal je za zadnjih pet košev moštva. V zadnji minuti je tudi najprej poravnal izid, nato pa devet sekund pred koncem še zaposlil Doriana Finneyja-Smitha, ki je zadel trojko za zmago Dallasa.

Vrhunci Luke Dončića

Washington Wizards so v Dallas prišli na krilih izjemnega niza, dobili so kar deset od zadnjih 11 tekem, a naveza Russell WestbrookBradley Beal ni parirala Dončiću.

Dallas je tako na 63. tekmi sezone vpisal 36. zmago, s čimer se je, tudi po zaslugi zmage Washingtona pred dvema dnevoma proti Los Angeles Lakers, zdaj izenačil z jezerniki na 5. mestu Zahodne konference. Le zmago za obema je Portland, ki je del troboja za zadnji dve mesti, ki neposredno vodita v končnico. Ekipe od sedmega do desetega mesta namreč čakajo dodatne kvalifikacije.

Odločilna trojka Doriana Finneyja-Smitha po 20. podaji Luke Dončića

Miami slavil v Clevelandu, Denver v Los Angelesu

Na delu sta bili tudi ekipi Gorana Dragića in Vlatka Čančarja. Organizator igre Miami Heat je na gostovanju v Clevelandu k zmagi (124:107) prispeval devet točk in sedem podaj v 29 minutah igre. Prvi strelec Miamija je bil z 22 točkami Kendrick Nunn.

To je bila pomembna zmaga za vročico, ki podobno kot Dallas lovit tisto zadnje, šesto mesto v konferenci, ki prinaša neposredno uvrstitev v končnico. S 34. zmago sezone je Miami namreč prav na šestem mestu vzhoda zdaj znova ujel priključek z Bostonom. Medtem ko je Atlanta po zmagi proti Chicagu na petem mestu zmago pred obema.

Vlatko Čančar je tokrat obstal na klopi za rezerviste in tako ostal brez 36. nastopa v letošnji sezoni. V derbiju večera so sicer Nuggetsi, ki v zadnjem obdobju predvsem po zaslugi NIkole Jokića igrajo izvrstno, slavili v Los Angelesu proti Clippersom (110:104). Srbski center, glavni favorit za MVP naziv, je bil znova prvo ime tekme, zbral je 30 točk, 14 skokov in sedem podaj. S to zmago so Nuggetsi Clipperse tudi preskočili na tretjem mestu zahoda. Obe ekipi imata po 43 zmag, a ima Denver z 21 porazi, en poraz manj od torkatnih tekmecev.

Maverickse naslednja tekma čaka že v noči na ponedeljek po slovenskem času, v Dallas prihaja Sacramento. Tudi Goran Dragić bo na delu znova že jutri, Miami gostuje v Charlottu.