Žalgiris prekinil niz 6 porazov

Evroliga 11. Dec 202021:49 0 komentarjev
Panathinaikos Žalgiris

Košarkarji Žalgirisa so na gostovanju premagali Panathinaikos z 81:69 in tako končali niz šestih porazov v Evroligi.

Žalgiris je sezono Evrolige začel odlično, vendar slasti zmage ni okusil vse od 29. oktobra, ki je bil boljši od Asvela.

Litovci so po zaporednih trojkah Hayesa in Grigonisa povedli z 18:7, prvo četrtino pa so končali s košem Jankunasa ob zvoku sirene, po katerem so vodili kar za 12 točk (24:12).

Panathinaikos se je v drugi četrtini hitro približal na minus 6, vendar so Litovci znova zadevali izza črte in prednost se je do konca prvega polčasa gibala okoli desetih točk. Na odmor sta ekipi odšli z izidom 43:33.

Drugi polčas so gostitelji začeli z nizom 8:0, nato prišli celo do izenačenja (50:50), vendar je spet sledil odgovor Žalgirisa s trojko, tokrat jo je zadel Milaknis in gostje so se z lastnim nizom 10:0 znova odlepili.

Prednost gostov je narasla celo na 15 točk, ta zaostanek pa se je izkazal za prevelik zalogaj za Grke. Ključna za zmago Žalgirisa je bila nova trojka Grigonisa minuto in pol pred koncem, po kateri je bila razlika 10 in srečanje je bilo odločeno.