Ačimović prevetril mlado reprezentanco

Nogomet 24. Maj 202116:18 0 komentarjev
Twitter/UEFA U21 EURO

Selektor slovenske nogometne reprezentance do 21 let Milenko Ačimović je predstavil seznam igralcev, ki se bodo zbrali 30. maja v Čatežu ob Savi in 3. junija odigrali prijateljsko tekmo s Severno Makedonijo.

V primerjavi z mlado reprezentanco, ki je nedavno nastopala na evropskem prvenstvu do 21 let 2021, je tokrat na seznamu 23 nogometašev precej mlajših fantov. V kvalifikacijah za naslednje evropsko prvenstvo, ki se začenjajo septembra, namreč lahko nastopajo le igralci letnika 2000 ali mlajši, so sporočili iz Nogometne zveze Slovenije.

“Prišlo je do menjave generacij, tako da začenjamo novo zgodbo. Ostalo nam je šest fantov, ki so bili del ekipe na  evropskem prvenstvu do 21 let 2021, vsi ostali pa bodo praktično prvič vključeni v mlado reprezentanco Slovenije. Vpoklicati sem želel še nekatere druge nogometaše, vendar so jim udeležbo na tokratni reprezentančni akciji preprečile poškodbe oziroma klubske kvalifikacijske tekme,” je dejal selektor Slovenije Milenko Ačimović.

Novince bo lahko preizkusil 3. junija na prijateljski tekmi s Severno Makedonijo, pred tem pa se bo moštvo na dvoboj pripravljalo v Čatežu ob Savi. “Pomembno je, da se dobro spoznamo in uigramo, saj bo vsaka prijateljska tekma zelo pomembna z vidika novega kvalifikacijskega ciklusa, ki je pred nami,« je predstavil pričakovanja Ačimović, ki je na reprezentančni seznam uvrstil kar tri nogometaše letnika 2003.

Reprezentanca do 21 let bo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo leta 2023 igrala v skupini B skupaj z Anglijo, Češko, Albanijo, Kosovim in Andoro.

Prijateljsko tekmo med mladima vrstama Slovenije in Makedonije si bo sicer mogoče ogledati tudi v neposrednem televizijskem prenosu na Sportklubu.

Seznam povabljenih igralcev

Amir Feratović (Roma / ITA), Kai Cipot (Mura), Klemen Hvalič (Empoli), Žan Luk Leban (Everton), Tjaš Begić (Gorica), Gašper Pečnik (Aluminij), David Flakus Bosilj (Aluminij), Rok Maher (Bravo), Mark Španring (Bravo), Žan Trontelj (Bravo), Dušan Stojinović (Celje), Maj Rorič (Celje), Dario Kolobarić (Domžale), Tamar Svetlin (Domžale), Benjamin Markuš (Domžale), Aljoša Matko (Maribor), Vid Koderman (Maribor), Martin Turk (Parma / ITA), Aljaž Casar (Rheindorf / GER), Michael Pavlović (Olimpija), Enrik Ostrc (Olimpija), Gal Kurež (Olimpija), Nik Prelec (Sampdoria).

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!