Atletico na +10, Suarez dvakrat med strelci

La liga 31. Jan 202120:54 0 komentarjev
Fran Santiago/Getty Images

Na tekmi 21. kroga v španski La Ligi so nogometaši Atletico Madrida v gosteh proti Cadizu slavili s 4:2. S tekmo manj imajo na vrhu lestvice 10 točk prednosti pred madridskim Realom. Dvakratni strelec na tekmi je bil nekdanji napadalec Barcelone Luis Suarez.

Gostje so do prednosti prišli v 28. minuti po krasnem zadetku Luisa Suareza iz prostega strela. Le sedem minut kasneje pa je izkušeni Alvaro Negredo domačim prinesel izenačenje. Gostje so na odmor vseeno odšli s prednostjo potem, ko je po podaji Lemarja zadetek dosegel Saul Niguez.

V 50. minuti nadaljevanja je Luis Suarez prišel že do svojega 14. gola v letošnji sezoni potem, ko je bil natančen iz bele točke. V 71. minuti je na 3:2 znižal Alvaro Negredo, v 88. minuti pa je končnih 4:2 po podaji Corree postavil Koke.

Po tej zmagi ima Atletico 50 točk in tekmo manj kot Real Madrid, ki je pri 40. V naslednjem krogu bo Atletico doma gostil Celto. Cadiz je po drugem zaporednem porazu na 13. mestu lestvice, v naslednjem krogu pa bodo v San Sebastianu igrali proti Real Sociedadu.