Barca odpihnila Huesco, zaostanek za Atleticom -4

La liga 15. Mar 202122:56 > 23:09 0 komentarjev
AP Photo/Joan Monfort

Na zadnji tekmi 27. kroga La Lige je Barcelona doma s 4:1 premagala Huesco. Katalonci s tem nadaljujejo odlično serijo rezultatov v domačem prvenstvu.

Praktično odpisana s strani večine javnosti se je Barcelona zdaj pojavila kot resen kandidat za naslov. Z odličnimi rezultati v prvenstvu je v celoti izkoristila napake obeh madridskih ekip in zaostanek za vodilnim Atleticom znižala zgolj na štiri točke.

Katalonci so na Camp Nou nadaljevali fantastično serijo rezultatov in prišli do 14. zmage. In ne samo to, to je 12. zmaga na zadnjih 13 ligaških tekmah ob še enem neodločenem rezultatu. Barcelona je zadnji poraz doživela pred tremi meseci.

Slavljenec Leo Messi, ki se je na tekmi po številu nastopov za katalonski klub izenačil s Xavijem je v 13. minuti po asistenci Sergia Busquetsa domače popeljal v vodstvo. V 35. minuti je po podaji Pedrija zadetek dosegel Antoine Griezmann. Povsem ob koncu prvega polčasa je Huesca prišla “med žive” potem, ko je hitro dosojeno enajstmetrovko izkoristil Rafa Mir.

A že v osmi minuti drugega polčasa je Messi lepo našel Oscarja Minguezo ta pa je dosgel svoj prvi gol za Katalonce in prednost povišal na 3:1. Od takrat je moštvo Ronalda Koemana praktično čakalo, da se tekma konča. Končnih 4:1 je v 90. minuti z zadetkom postavil Leo Messi.

Barcelona je preskočila Real in se prebila na drugo mesto in je zdaj pri 59 točkah. Dve točki manj ima Real, štiri več Atletico. Vse tri ekipe pa imajo enako število odigranih tekem. Barcelona mora do konca prvenstva igrati še z obema madridskima ekipama. V gosteh proti Realu in doma proti Atleticu.

Huesca je ostala na zadnjem mestu z 20 točkami. Za Elchejem, ki je prvi izven cone izpada zaostajajo štiri točke.