Bo Inter poleti iskal zamenjavo za Handanovića?

Nogomet 4. Maj 202111:52 > 11:59 0 komentarjev
Samir Handanović
Samir Handanović za Inter brani od leta 2012. Foto: Getty Images

Potem ko je Inter v nedeljo osvojil prvi naslov italijanskega nogometnega prvaka po letu 2010, so se Milančani sedaj osredotočili na potencialne okrepitve za prihodnjo sezono. V igri naj bi bil tudi nakup novega vratarja.

Čeprav Interjevi direktorji in trener Antonio Conte ne bodo sestankovali še vsaj dva tedna, je po poročanju La Gazzetta dello Sport direktor novih italijanskih prvakov Giuseppe Marotta že sestavil seznam igralcev, ki bi lahko poleti okrepili moštvo. Največja želja Conteja, ki mu pogodba poteče prihodnje leto, je sicer predvsem, da klub zaradi financ, ne bo prodal nekaterih najboljših nogometašev.

Kot piše italijanski športni dnevnik, naj bi bila prioriteta Milančanov v poletnem prestopnem roku nakup novega vratarja, kar pa še ne pomeni, da se bodo odrekli slovenskemu čuvaju Samirju Handanoviću. “Handanović je naš vratar in kapetan, a v prihodnost se moramo ozreti na vseh ravneh kluba,” je v ponedeljek povedal Marotta.

Na seznamu želja tudi napadalec in levo krilo

Štiriinšestdesetletnik bojda želi povleči podobno potezo kot jo je pri Juventusu, ko je pripeljal Wojciecha Szczesnyja, ki je nato v vratih nadomestil Gianluigija Buffona. Tokrat si je za tarči izbral Juana Mussa iz Udineseja in Marca Silvestrija iz Verone. Pri Interju naj bi poleti iskali tudi levo krilo, kjer sta glavna kandidata Marcos Alonso in Emerson Palmeri iz Chelseaja, pozorno pa spremljajo tudi predstave Filipa Kostića iz Eintrachta.

Želja Conteja je sicer tudi prihod napadalca, ki bi služil kot rezerva Romelu Lukakuju. V igri ostaja Edin Džeko, a se bo klub, kot dodaja Gazzetta dello Sport, najverjetnej odločil za mlajšega nogometaša, saj je član Rome letos dopolnil že 35 let.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!