Philipp Lahm po izredni karieri v hišo slavnih!

Bundesliga 19. Maj 201720:03 > 20:07
Getty Images/Alex Grimm

Kapetan Bayerna Philipp Lahm bo jutri odigral svojo zadnjo tekmo kot profesionalni nogometaš. Bavarci so si nov naslov, osmi Lahmov, že zagotovili, jutri pa se bodo poslovili od svoje legende. Bočni branilec bo po karieri sprejet v klubsko hišo slavnih.

Kapetan Bayerna bo zaddnjo tekmo v karieri odigral pred domačimi navijači na Allianz Areni, nasprotnik Bavarcev pa bo Freiburg.

33-letni Nemec, ki je za Bayern odigral več kot 300 tekem, bo po legendarnemu vratarju Oliverju Kahnu prvi, ki bo sprejet v klubsko hišo slavnih. Kahna je ta čas doletela leta 2008.

Philipp Lahm je eden izmed najpomembnejših nogometašev v zgodovini Bayerna. Ves čas je bil zelo pomemben za klub. To priznanje si zasluži, z njim se bo postavil ob bok preostalim velikanom Bayerna. Klub se mu želi na ta način zahvaliti za vse kar je storil za nas,” je dejal predsednik kluba Karl-Heinz Rummenige.

Ob Kahnu so v Bayernovi hiši slavnih še Rummenige, Franc Beckenbauer, Sepp Maier, Gerd Müller in Lothar Matthäus.