DFB pokal: Gorelo v Rostocku, Herhta slavila

Bundesliga 14. Avg 201723:10 > 23:10
Maja Hitij, Getty Images News

Nogometaši Herthe so se uvrstili v 2. krog nemškega pokala, potem ko so v gosteh z 2:0 premagali Hanso iz Rostocka

Hertha je potek dogajanja nadzorovala praktično skozi celoten potek srečanja, imela posest žoge 67 %, o njihovi dominantnosti na sinočnji tekmi pa govori tudi podatek, da moštvo Hanse niti enkrat ni ustrelilo proti golu.

Nogometaši Herthe so proti domačim vratom sprožili kar 16-krat in bili dvakrat natančni. Odpor so strli šele proti koncu in tako so se prvega zadetka razveselili šele v 86. minuti, v sodnikovem podaljšku pa je potnika v nadaljnje tekmovanje odločil Vedad Ibišević.

Poleg zmage gostov sta tekmo zaznamovali tudi dve prekinitvi zaradi divjanja navijačev. Sodnik je bil v 77. minuti igralce prisiljen umakniti z igrišča, saj je na tribunah zagorel transparent navijačev Herthe.