Heynckes podpira navijače: "100 evrov? To je noro!"

Bundesliga 24. Nov 201716:59 > 17:18
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Navijači Bayerna so se pritoževali čez ceno kart za tekmo z Anderlechtom v Ligi prvakov, ki je stala 100 evrov za stojišče, trener bavarskega kluba pa jih je podprl, čeprav jim s strani UEFA-e grozi kazen.

Da vstopnica za stojišče stane 100 evrov je pa, dragi moji, res nenormalno. To je noro. Navijači imajo prav. To je tako, kot da bi navijačem rekel: ‘Ostanite doma, tukaj niste dobrodošli.” je povedal 72-letni strokovnjak.

Navijači Bayerna, ki so odpotovali v Bruselj, so s tribun – v znak protesta zaradi predragih kart – metali ponarejene bankovce, razvili pa tudi žaljiv transparent na račun domačega kluba, zaradi česar je UEFA že zagnala preiskavo.

Strinjam se z navijači…potrebujemo jih in cene vstopnic bi morali prilagoditi. Brez pravega vzdušja tekma sploh ni tekma, protest povsem podpiram,” je dodal Heynckes.

Disciplinska komisija UEFA bo o primeru bayernovih navijačev na tekmi z anderlechtom razglabljala 7. decembra.