Kakšen preobrat: Köln od 3:0 do 3:4!

Bundesliga 10. Dec 201716:00 > 17:29
Richard Heathcote, Getty Images

V 15. krogu Bundeslige so nogometaši Freiburga danes uprizorili preobrat za posneti film. Potem ko je Köln doma vodil že s 3:0 in se še pred sodniškim podaljškom znašel v prednosti 3:2, so sledile šokantne zadnje sekunde.

Freiburg je v zelo zanimivem srečanju Bundeslige danes v gosteh Köln premagal s 4:3 (1:3). “Kozlički” so tekmo začeli atomsko in v 29. minuti vodili že s 3:0. Gole so dosegli Lukas Klütner, Sehrou Guirassy (iz enajstmetrovke), potem pa je sledil še avtogol Caleba Stanka.

Pred koncem prvega polčasa je uspel v 39. minuti na 3:1 znižati Nils Petersen, gostje pa so bili v drugem polčasu še nekoliko bolj prepričljivi, več so napadali in tako v 65. uspešno zaključili akcijo, ko je na 2:3 zmanjšal Janik Haberer.

V izjemno dramatični končnici so si navijači Kölna lahko le grizli nohte in pulili lase, kajti namesto prve letošnje zmage v Bundesligi, so njihovi ljubljenci zapravili vse tri točke.

V 89. minuti je z bele pike na 3:3 izenačil Petersen, v 5. minuti sodniškega dodatka pa je odpor domačih še enkrat zlomil isti mož in to znova iz enajstmetrovke.

Glede na to, da so gostje oba odločilna gola v zadnjih minutah dosegli iz najstrožje kazni, bodo imeli pri Kölnu verjetno kar precej za povedati čez glavnega sodnik Roberta Kampke.

“Kozlički” so na zadnjem mestu brez zmage in z le 3 točkami, Freiburg pa je šestnajsti s 15 točkami. Ostala rezultata Bundeslige: Hannover 96 – Hoffenheim 2:0 in Augsburg – Hertha Berlin 1:1.