Bayern v Leverkusnu brez milosti, 6:2 za finale pokala

Bundesliga 17. Apr 201822:32 > 22:35
Getty images, Maja Hitij

Nogometaši Bayerna so se gladko uvrstili v finale nemškega DFB pokala, potem ko so na gostovanju pri Bayerju zmagali kar s 6:2.

Bavarci so že po desetih minutah vodili z 2:0, gola sta prispevala Javi Martinez in Robert Lewandowski, znižal pa je Lars Bender v 16. minuti.

V drugem polčasu se je sveži prvak Bundeslige razigral in v 11 minutah dosegel kar tri zadetke. Dvakrat je zadel Thomas Müller, enega pa Thiago Alcantara, ki je danes zabeležil dve podaji za gol.

Atraktiven prosti strel je v 72. minuti uspel Leonu Baileyu, zadnjo besedo na srečanju pa je imel avtor hat-tricka Müller, ki je postavil končnih 2:6.

Bayern je v preteklih petih sezonah pokal osvojil trikrat, dvakrat so Bavarci izpadli v polfinalu. Jupp Heynckes tako ostaja v igri za trojno krono. Njegov naslednik Niko Kovač bo jutri v drugem polfinalu vodil Eintracht, ko se bo klub iz Frankfurta pomeril proti Schalkeju.

Tekmo si boste lahko ogledali tudi na enem izmed programov televizije Sportklub. Finale pokala v Berlinu je letos na sporedu 19. maja.