Bundesliga: RB Leipzig se vrača na zmagovita pota

Bundesliga 17. Dec 201617:29 > 17:44
Getty Image

Nogometaši RB Leipziga so na Red Bull Areni z 2:0 premagali tretjeuvrščeno ekipo Herthe iz Berlina z zadetkoma Tima Wernerja in Willyja Orbana, tako se vsaj za en dan vračajo na vrh bundesligaške razpredelnice. Bayern v nedeljo gostuje v Darmastadtu.

RB Leipzig, novi vzhodnonemški prvoligaš s Saške, je prejšnji konec tedna nepričakovano doživel prvi poraz med nemško elito, v Ingolstadtu na Bavarskem, in marsikdo se je spraševal, če je njihovega presenetljivega niza konec. Toda, ušteli so se; Leipzig je tokrat doma premagal Hertho iz Berlina, dosegel enajsto zmago sezone in prevzel vodstvo – zdaj imajo varovanci Ralpha Hasenhüttla 36 točk.

To je za Rdeče bike lepa popotnica pred obračunom z Bayernom v sredo na Allianz Areno, ko se bo odločalo o naslovu jesenskega prvaka v Nemčiji.

Kozlički iz Kölna so na gostovanju v Bremnu izvlekli točko (1:1), medtem ko je Mainz 05 proti Hamburgerju zmagal s kar 3:1, Danny Latza je ob tem dosegel hattrick.

že v petek zvečer sta se na derbiju kroga v Sinsheimu domači Hoffenheim in Borussia Dortmund razšla brez zmagovalca (2:2). Domačini so še vedno edina neporažena ekipa lige, Mark Uth in Sandro Wagner sta Hoffenheim dvakrat popeljala v vodstvo, a sta prednost izničila Mario Götze oziroma Pierre Emerick Aubameyang. Dortmund je sicer od konca prvega polčasa igral brez izključenega Marca Reusa.

Brez zmagovalca sta se razšla tudi Schalke 04 in Freiburg (1:1).