Dynamo Dresden v Berlinu bodrilo 35.000 navijačev

Bundesliga 31. Okt 201910:54 > 11:00
youtube

Da ima Dynamo Dresden fantastične navijače ni nič novega, po zadnjem srečanju pa se zdi, da so ti navijači prekosili sami sebe. V sklopu 1/16 finala Nemškega pokala se jih je na srečanju proti Herthi v Berlinu zbralo 35.000!

35.000 navijačev Dynamo Dresdena je prepotovalo okoli 400 km poti, da bi bodrili svoje nogometaše na srečanju proti berlinski Herthi v Nemškem pokalu.

Navijače do tega ni preprečilo niti dejstvo, da se je tekma igrala na delovno nedeljo. Dynamo trenutno tekmuje v drugi Nemški Bundesligi, a to kot kaže ni zmotilo njihovih navijačev v nameri, da bodrijo svoj klub na pokalnem srečanju v glavnem Nemškem mestu. Redni del srečanja se je končal z 2:2, tako Hertha kot tudi Dynamo sta po gol dosegla tudi v podaljšku, po enajstmetrovkah pa je na koncu slavila Hertha. Nekdanji napadalec Aluminija Luka Štor je v igro vstopil v 77. minuti in v 107. minuti dosegel zadetek za vodstvo Dynama s 3:2, prav tako pa je bil uspešen izvajalec strela z bele točke v 5. seriji strelov.