Bayern s petardo proti Schalkeju ujel Leipzig

Bundesliga 25. Jan 202020:27 > 20:28
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Zadnji sobotni obračun 19. kroga nemške Bundeslige se je končal po načrtih Bayerna, ki je s petardo v mreži Schalkeja na najlepši možni način izkoristil presenetljiv poraz vodilnega Leipziga na gostovanju pri Eintrachtu iz Frankfurta.

Bayern je proti Schalkeju brez večjih težav prišel do letošnje zmage številka 12. Ekipa iz Munchna ima tik pod vrhom lestvice samo točko zaostanka za vodilnim Leipzigom, Robert Lewnadowski pa je znova najboljši strelec Bundeslige.

Strelske vaje Bavarcev proti nemočnim gostom je začel ravno poljski reprezentant v šesti minuti. Domači navijači so na drugi zadetek čakali vse do izdihljajev prvega polčasa, ko je po kombinaciji z Lenom Goretzko zadel Thomas Muller. Goretzka se je v 50. minuti tudi sam pisal med strelce, medtem ko je na 4:0 osem minut kasneje po podaji Lewandowskega povišal Thiago Alcantara.

Končni rezultat je v 89. minuti po podaji Felipa Coutinha postavil Serge Gnabry.

Leipzig padel v Frankfurtu
Na prvih sobotnih tekmah so za največje presenečenje poskrbeli nogometaši Eintrachta iz Frankfurta, ki so z 2:0 odpravili do tega kroga vodilni Leipzig (Kevina Kampla zaradi poškodbe znova ni bilo v postavi). Za zmago Eintrachta sta zadela Almamy Toure in Filip Kostić. Union iz Berlina je bil z 2:0 boljši od Augsburga, Borussia Monchengladbach je s 3:1 odpravil Mainz, Paderborn je v gosteh z 2:0 slavil proti Freibrugu, medtem ko je Hertha po zaslugi zmage z 2:1 prišla do vseh treh točk na gostovanju pri Wolfsburgu.