Oglasil se je Neuer: Moti me uhajanje informacij

Bundesliga 19. Apr 20208:20 > 8:22
Getty images/Alex Grim

Vratar munchenskega Bayerna Manuel Neuer je dejal, da ga informacije o podrobnostih njegovih pogajanj s klubom, ki prihajajo v javnost motijo.

Trenutna pogodba Manuela Neuerja s klubom se izteče junija leta 2021. Po nekaterih informacijah si želi novo petletno pogodbo po kateri bi njegova plača znašala 20 milijonov evrov na sezono. Sam je te navedbe zanikal.

“Želim igrati dokler sem pripravljen toda za mene je najbolj pomembna stvar zaupanje. Jasno je, da je petletna pogodba fantazija. Star sem 34 let in ne morem predvideti kakšen kako bo, ko bom star 39. To kar pišejo nima smisla. Želim si pogodbe s katero bi bili zadovoljni obe strani,” je dejal Neuer in dodal:

“Želim si igrati in biti tu, da ekipa zabeleži največje uspehe. Tu sem 100-odstotno zaradi strasti. To kar me moti je to, da v dozdajšnjih pogajanjih nisem zaznal zaupanja. Zdaj so podrobnosti pogovorov nenehno v medijih. To ni prav in česa takšnega pri Bayernu še nisem doživel. Če informacije uhajajo je to znak nespoštovanja.”

Neuer je dejal tudi, da ga je prihod trenerja Hansa Flicka še dodatno vzpodbudil, da ostane na Allianz Areni. Prav tako ga ne skrbi prihod vratarja Alexandra Nubela iz Schalkeja letos poleti.

“On je dober vratar, o tem ni dvoma. Ta prestop razumem kot odlično rezervo nama s Svenom Ulreichom. Pri mnogih klubih bi bil on prva izbira. Normalno, tudi pri Bayernu pa ni zagotovljeno nobeno mesto,” je zaključil Neuer