Vieri: Håland bo kmalu vreden 300 milijonov evrov

Bundesliga 24. Apr 202022:13 > 22:14
New Press/Getty Images

Nekdanji italijanski napadalec Christian Vieri meni, da bo igralec Borussie iz Dortmunda, Erling Håland v prihodnje zagotovo med največ vrednimi igralci v svetu nogometa.

Håland je najboljši napadalec. S prestopom v Dortmund je naredil dobro potezo. To je najboljši klub za razvoj njegovega talenta,” je dejal Vieri v intervjuju za Corriere della Sera ter dodal:

Povezano

Čez par let bo za okoli 200 milijonov evrov odšel drugam, v kak velik klub, morda celo za 300 milijonov.” Borussia si ga je v zimskem prestopnem roku zagotovila, potem ko so Salzburgu plačali 20 milijonov evrov odškodnine.

Tržna vrednost Norvežana je trenutno ocenjena na okoli 70 milijonov evrov. Pozorno ga spremljata predvsem Real Madrid in Manchester Uniteda.

Izbrane besede za visokoraslega napadalca ima tudi njegov bivši šef, direktor Red Bull Salzburga, Christoph Freund: “Vidim ga v velikem klubu kot enega izmed najboljših igralcev naslednjega desetletja. Njegov potencial je neverjeten.