Bayern zanesljiv pri povratku, Subotić zakrivil penal

Bundesliga 17. Maj 202019:48 > 19:50
Hannibal Hanschke/Pool via Getty Images

V 26. krogu nemške Bundeslige je Bayern Munchen v Berlinu z 2:0 premagal moštvo Union.

Skozi celotno srečanje je bil po pričakovanjih Bayern boljši tekmec in je nenehno oblegal nasprotnikov gol. V 19. minuti so prišli do vodstva z 1:0 po golu Thomasa Mullerja. Po ogledu VAR je bil zadetek zaradi tesnega prepovedanega položaja razveljavljen.

Bayern je do vodstva prišel po nerodni reakciji Nevena Subotića. Srbski branilec je brcnil nasprotnika v svojem kazenskem prostoru in za Bayern je bila dosojena enajstmetrovka, ki jo je uspešno realiziral Robert Lewandowski. Vtist je bil, da bi Bayern lahko vodstvo povišal že prej kot pa v 80. minuti. Takrat je bil namreč strelec Benjamin Pavard po podaji Joshue Kimmicha