Haaland potopil Kampla&Co., Bayern melje naprej

Bundesliga 20. Jun 202017:20 > 17:38
Pool, Getty Images News

V nemški Bundesligi so odigrali tekme predzadnjega kroga. Bayern si je že v torek zagotovil osmi zaporedni naslov, dortmunska Borussia pa je tokrat z zmago v Leipzigu potrdila končno drugo mesto. Za Kevina Kampla in soigralce je bil usoden Erling Haaland.

Erling Haland je v Leipzigu prvič zadel po pol ure igre. Julian Brandt je podal v kazenski prostor, Giovanni Reyna pa je podaljšal žogo do Norvežana. Domači so poskušali priti do izenačenja, vendar so pri tem pustili preveč prostora v obrambi. Brandt je to z novim prodrom izkoristil v 93. minuti in na daljši vratnici lepo našel Haalanda, ki je žogo v mrežo potisnil z drsečim startom. Kevin Kampl je za domače igral do 70. minute, ko je igrišče zapustil tudi Timo Werner, ki se julija seli k Chelseaju.

Zadnje mesto, ki pelje v skupinski del Lige prvakov, pred zadnjim krogom zaseda Borussia iz Mönchengladbacha. Izbranci Marca Roseja so z zmago v Paderbronu s 3:1 na najboljši možni način izkoristili spodrsljaj Bayerja v Berlinu, kjer je bila Hertha boljša z 2:0. Borussia ima pred zadnjim krogom dve točki prednosti pred lekarnarji.

Nove zmage se je veselil Bayern, čeprav je Hansi Flick močno premešal postavo. Za zmago proti Freiburgu s 3:1 sta zadela Joshua Kimmich in dvakrat Robert Lewandowski, ki bo v soboto že petič postal najboljši strelec Bundeslige.