Koln razbil Kiel in obstal v Bundesligi

Bundesliga 29. Maj 202120:08 > 20:23 0 komentarjev
Carmen Jaspersen/picture-alliance/dpa/AP Images

Z zmago na gostovanju v Kielu (5:1) je Koln obstal v Bundesligi.

Že v 3. minuti srečanja so gostje povedli prek Jonasa Hectorja, a je zgolj minuti kasneje pri domačih izenačil Jae-Sung Lee. Nato pa je na sceno stopil Sebastian Andresson. Šved je svoji ekipi na stadionu Holstein pred 2.344 gledalci v sedmih minutah z zadetki v šesti in 13. minuti zagotovil prednost s 3:1 ter napovedal maščevanje po porazu na prvi tekmi, kjer so klonili z 0:1. Nogometaši Holstein Kiela navkljub prednosti s prve tekme zadnjih 90 minut sezone niso zdržali pritiska.

Šest minut pred koncem prvega polčasa je za 4:1 z zadetkom poskrbel Rafael Czichos. Takrat je postalo jasno – Koln bo obstal v elitnem rangu nemškega nogometa.

Končnih 5:1 je v 84. minuti postavil Tunizijec Ellyes Skhiri.

Za Holstein Kiel se je tako danes z velikim razočaranjem spet končalo upanje na sploh prvo uvrstitev med elito, na zadnji stopnici je obtičal že pred tremi sezonami. V slabo tolažbo je lahko zasedbi iz Kiela le dejstvo, da je v sezoni 2020/21 v pokalnem tekmovanju izločila branilce naslova Bayern in prišla do polfinala.

Iz druge lige sta si napredovanje neposredno zagotovila Bochum in Greuther Fürth. Iz prve lige pa sta izpadla Werder Bremen in Schalke.

Tekme nemške Bundeslige boste lahko od naslednje sezone dalje spremljali ekskluzivno na programih Sportkluba.