Lewandowski na eni tekmi postavil tri rekorde Bundeslige

Bundesliga 25. Jan 20219:40 0 komentarjev
Lars Baron/Getty Images

Napadalec Bayerna Robert Lewandowski je na tekmi 18. kroga nemške Bundeslige proti Schalkeju postavil nove rekorde.

Klub iz Munchna je v Gelsenkirchnu slavil s prepričljivih 4:0, poljski reprezentant pa se je znova znašel na seznamu strelcev.

32-letni napadalec je v 54. minuti dosegel zadetek za 2:0 in to je bil njegov 23 gol v letošnji sezoni.

Po poročanju PR službe moštva iz Bavarske je Poljak postal prvi igralec, ki mu je to uspelo po 18. krogih prvenstva. Prav tako je Lewandowski postal prvi igralec v zgodovini nemškega prvenstva, ki je na osmih zaporednih tekmah v gosteh zatresel mrežo nasprotnika.

Poleg tega je izkušeni napadalec dosegel vsaj en zadetek na 11 zaporedni tekmi proti Schalkeju kar velja za rekorden niz v Bundesligi.

Bayern je z 42 točkami vodilna ekipa prvenstva, prvi zasledovalec Leipzig jih ima sedem manj.