Thuram se bo zaradi pljuvanja hladil 6 tekem

Bundesliga 22. Dec 20200:14 0 komentarjev

Nemška nogometna zveza je nogometaša Borussie iz Monchengladbacha Marcusa Thurama, zaradi pljunka, ki ga je usmeril v obraz nasprotnika, kaznovala s šestimi tekmami prepovedi igranja.

Incident se je zgodil na tekmi s Hofenheimom v 78. minuti. 23-letni Francoz je pri izidu 1:1 v obraz pljunil igralca nasprotne ekipe Stefana Poscha. Zaradi nešportnega dejanja si je prislužil rdeč karton, nasprotna ekipa pa je številčno premoč izkoristila in po zadetku Sessegnona v 85. minuti prišla do popolnega izplena.

Thurama je kaznoval tudi njegov klub, ki mu bo odvzel mesečno plačo in jo namenil v dobrodelne namene. Iz tabora Borussie so sporočili, da so nad dejanjem svojega nogometaša ogorčeni.

Poleg tega bo Thuram moral plačati kazen v višini 40.000 evrov.

Za svoje dejanje se je 23-letnik, sicer sin legendarnega francoskega branilca Liliana Thurama, opravičil Poschu, igralcem Hoffenheima in vsem svojim soigralcem.