Zlati deček je pričakovano postal Erling Haaland

Bundesliga 15. Dec 202011:15 0 komentarjev
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

December je vsako leto rezerviran za podeljevanje številnih nagrad. Eno izmed najprestižnejših za mlade nogometaše podeljuje Tuttosport, ki je za leto 2020 za zlatega dečka izbral Erlinga Haalanda.

Norveški napadalec, ki igra za Borussio iz Dortmunda, je po sijajnem letu pričakovano slavil v sicer zahtevni konkurenci in nasledil Portugalca Joaa Felixa, ki je v tem izboru slavil lani.

Vesel sem tega priznanja. Sanjam pa tudi o ligi prvakov. Prihodnost? V Borussii sem srečen,” je ob prejemu nagrade jasno povedal Haaland.

Haaland je v letu 2020 dosegel 39 golov

Haaland je bil v letošnjem letu nezaustavljiv. Potem ko se je v dresu RB Salzburga jeseni 2019 odlično predstavil v ligi prvakov, je z januarskim prestopom v Borussio zares zadel v polno. Pri milijonarjih je takoj postal prvi napadalec, nasprotne vratarje pa premagoval kot za šalo. Leto je sicer sklenil s poškodbo, v klubskem ter reprezentančnem dresu pa v vseh tekmovanjih v letu 2020 dosegel kar 39 golov.

V dresu Norveške je v Ligi narodov 11. oktobra dosegel hat-trick proti Romuniji.

Za Haalanda se logično zanimajo vsi večji evropski klubi. Napadalec je pred nekaj tedni v navezi svojim zastopnikom Minom Raiolo šokiral z željo po januarski selitvi k Barceloni, ki je zaenkrat veliko razočaranje sezone 2020/2021. Zanj se seveda zanimajo tudi številni drugi evropski velikani, ki bodo morali zanj odšteti relativno “nizko” odškodnino – 70 milijonov evrov. Ta znesek je izposloval Raiola, ki je napadalca Borussii “priigral” za vsega 20 milijonov evrov.

Italijani so v izboru izbrali tudi svojega zlatega dečka, priznanje pa je prejel član AC Milana Sandro Tonali. Po izboru revije Tuttosport je igralec leta postal poljski napadalec Robert Lewandowski iz Bayerna, za najboljšega direktorja pa je bil izbran Karl-Heinz Rummenigge. Revija je podelila tudi nagrado za najboljšega zastopnika, to je postal Mino Raiola, ki je med drugim izpeljal prestop Haalanda v Borussio.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!