Čeferin boj proti Superligi primerjal z vojno v Jugoslaviji

Nogomet 26. Apr 202111:46 > 27. Apr 2021 19:29 0 komentarjev
Aleksander Čeferin, UEFA
(Foto: Guliverimage)

Predsednik Uefe Aleksander Čeferin je razkril, da so mu pri zaustavljanju poskusa ustanovitve Superlige s strani 12 elitnih evropskih klubov, v veliki meri pomagale tudi izkušnje iz vojne v nekdanji skupni državi.

Aleksander Čeferin in UEFA sta vsaj za zdaj izšla kot zmagovalca “vojne” proti privrženčem Superlige. Ta boj je trajal zgolj kakšnih 48 ur, preden se je osem od 12 klubov že odločilo, da prizna napako in odstopi od ustanovitve novega tekmovanja.

Prvi mož evropskega nogometa pravi, da je ob spopadanju s krizo, ki je grozila Uefi, vlekel poteze, ki so odraz prave vojne. Tiste, ki je leta 1991 pustošila po nekdanji Jugoslaviji. “Skupaj z družino sem sedel na terasi, ko je do mene pristopil moški in mi rekel, da moram oditi v vojno. Šokiral me je,” se je dogodkov izpred tridesetih let v intervjuju za AP spominjal Čeferin.

Vse skupaj je trajalo deset dni, a to so bili dnevi velike napetosti. Soočali smo se z grožnjami, obstajala je nevarnost bombardiranja … Takšna izkušnja vam pomaga preživeti v situacijah, ko vas nekdo poskuša destabilizirati.”

Jasno je, na koga z destabilizacijo meri Čeferin. Prejšnji teden je Superligo poskušala ustanoviti dvanajsterica klubov Real Madrid, Athletico Madrid, Barcelona, ​​Liverpool, Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Juventus, Milan in Inter.

To je nekaj podobnega vojni, podobno stresno in z enako napetostjo. Vendar me ti razvajeni otroci ne morejo destabilizirati,” je jasen vodja Uefe.

Drama se je začela v soboto, 17. aprila. Da se nekaj pripravlja, je Čeferin zaslutil potem, ko mu prvi mož Juventusa Andrea Agnelli ni odgovarjal na klice. “Takrat sem ugotovil, da gre za čisto izdajo in da so mi nekateri leta lagali. Nisem vedel, kaj točno se bo zgodilo v prihodnjih dneh. Iz klubov so me začeli klicati in se opravičevati, a da enostavno morajo narediti korak naprej.”

Alessandro Sabattini/Getty Images
Andrea Agnelli (Alessandro Sabattini/Getty Images)

Z besedo “izdaja” 53-letni Slovenec v prvi vrsti s prstom kaže predvsem na Agnellija, dolgoletnega prijatelja in botra njegovega otroka. “Nimava več stikov. Ne bova jih niti imela. A kljub vsemu, bom še naprej zaupal ljudem. Med vsemi, ki sem jim popolnoma zaupal, me je izdal le Agnelli. V ostale sem ves čas dvomil.”

V tem trenutku so Superligo uradno že zapustili vsi razen Reala, Barcelone, Juventusa in Milana. “Ti klubi se morajo odločiti, ali bodo v Superligi ali v Uefi. Če bodo izbrali prvo, potem jih ne bo več v Ligi prvakov. Mislim, da je Superliga mrtva. Če se bo kdaj res zgodila, pa mene verjetno ne bo več v nogometu,” je za AP zaključil Aleksandar Čeferin.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!