Chelsea prek Leedsa na vrh Premier lige

Nogomet 5. Dec 202021:57 0 komentarjev
Chelsea
Chelsea

V 11. kolu Premier lige je Chelsea s 3:1 premagal Leeds United in se (s tekmo več) preselil na vrh prvenstvene lestvice.

Leeds je na Stamford Bridgu povedel že po dobrih treh minutah igre. Kalvin Phillips je poslal dolgo žogo v napad, Patrick Bamford je do nje prišel pred vratarjem Mendyjem, ki je nekoliko okleval, ga preigral in zatresel mrežo. To je bil Bamfordov osmi gol sezone.

Patrick Bamford

V 10. minuti je prvič zapretil Chelsea. Po kotu je žoga prišla do Tima Wernerja, ki pa je stresel samo prečko.

POVEZANO

V 27. minuti so domači prišli do izenačenja. Recce James je poslal predložek v kazenski prostor, do žoge je prišel Olivier Giroud in v svojem slogu zadel za 1:1. Francoz je tako dosegel zadetek še na šesti zaporedni tekmi. Zadnji, ki mu je pri Chelseaju to uspelo, je bil Jimmy Floyd Hasselbaink leta 2001.

Olivier Giroud

Chelsea je v vodstvo prvič prišel v 61. minuti. Po podaji Masona Mounta s kota je bil v skoku najvišji Kurt Zouma in zadel za 2:1. Domači so imeli v nadaljevanju premoč, Giroud, Werner in Tammy Abraham pa so zamudili lepe priložnosti za povišanje vodstva.

Vse dvome o zmagovalcu pa so domači nogometaši ovrgli v sodnikovem dodatku. Ko je Leeds vse moči usmeril v napad, je Chelsea izvedel bliskovit protinapad po desni strani, zaključil pa ga je Christian Pulisic in postavil končnih 3:1.

Chelsea je zbral 22 točk in ima točko več od Tottenhama in Liverpoola, ki pa sta odigrala tekmo manj. Leeds s 14 točkami zaseda 13. mesto.