SUPER ČETRTEK – Celje in Mura samo na Sportklubu!

Liga Europa 21. Sep 202014:30 > 14:46
NK Celje

Sportklub vas bo v četrtek znova razvajal. Na naših kanalih boste lahko v lovu na evropsko ligo navijali za Celje in Muro, ki ju čakata obračuna 3. kvalifikacijskega kroga.

fotolens.si

Celjani odhajajo na zahtevno gostovanje v oddaljeno Armenijo. Nasprotnik slovenskih prvakov je FC Ararat-Armenia, ki si je v zadnjih dveh sezonah obakrat pokoril armensko Premier ligo. Gre za zelo mlad klub, ustanovljen leta 2017, ki je šele lani debitiral v evropskih tekmovanjih in se že v svoji prvi evropski sezoni prebil v play-off za evropsko ligo. Na zadnji stopnički pred evropsko jesenjo je Ararat zaustavil Dudelange iz Luksemburga.

Gre za ekipo, ki je sestavljena iz velikega števila tujcev, od 22. julija naprej pa jo vodi španski strateg David Campaña. Ararat je v tej sezoni v kvalifikacijah za ligo prvakov znova izpadel v prvem krogu, tokrat je bil premočen ciprski klub Omonia (0:1 po podaljšku). V 2. krogu kvalifikacij za evropsko ligo je Ararat premagal zasedbo Fola Esch iz Luksemburga.

Glavni zvezdnik Ararata je vsekakor Yoan Gouffran. 34-letni Francoz, ki je vrsto let igral za Bordeaux in Newcastle United, se je armenskemu prvaku kot prost igralec pridružil februarja letos.

Celje se bo z Araratom pomerilo v četrtek ob 16. uri.

Veliko težje delo čaka Muro, ki bo na Fazaneriji gostila PSV. Prekmurce tako čaka pravi nogometni praznik, zasedba Anteja Šimundže pa jasno kuje načrt, kako presenetiti renomiranega tekmeca. Nizozemski velikan je novo sezono v Eredivisie začel z dvema zmagama, a v zadnjem krogu proti Emmnu trepetal vse do sodniškega dodatka, ko so se 24-kratni nizozemski prvaki vendarle dokopali do zmage z 2:1.

Klub iz Eindhovna bo v četrtek odigral šele tretjo tekmo v sezoni 2020/2021, varovanci Rogerja Schmidta pa bodo naredili vse, da pridejo do zmage. PSV je v prejšnji sezoni igral v skupinskem delu evropske lige, tudi v tej sezoni pa je evropska jesen nekaj, kar navijači PSV-ja samoumevno pričakujejo.

Obračun med Muro in PSV-jem se bo začel ob 19. uri, ekipa Sportkluba pa se bo s Fazanerije oglasila že ob 18.30, ko se bo začel studijski del.