Rožmana čaka Napoli, Zvezda proti Gentu in Hoffenheimu

Liga Europa 2. Okt 202012:29 > 13:47
UEFA Pool/Handout via REUTERS

Na sedežu Uefe so izžrebali skupine Evropske lige, v kateri bo v letošnji sezoni igralo tudi pet slovenskih nogometašev. Romelu Lukaku (Inter) je najboljši igralec minule sezone drugega najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

Petar Stojanović bo z Dinamom igral v skupini K s CSKA Moskvo, Feyenoordom in Wolfsbergom, zanimivi obračuni čakajo tudi Rijeko Adama Gnezde Čerina in trenerja Simona Rožmana. Zasedba iz Kvarnerja bo v skupini F merila moči z Napolijem, Realom Sociedadom in Alkmaarjem.

Dejan Petrović je z avstrijskim podprvakom Rapidom pristal v skupini B z Arsenalom, Moldejem in Dundalkom. AEK Atene Žige Lacija se bo v skupini G meril z Brago, Leicester Cityjem in Zorjo Lugansk, Hoffenheim z nadarjenim 19-letnim vratarjem Domnom Grilom pa v skupini L z Gentom, Crveno zvezdo in Slovanom Liberecom.

Skupinski del Evropske lige se bo začel 22. oktobra, končal pa 10. decembra. Šestnajstina finala bo 18. in 25. februarja, osmina finala 11. in 18. marca, četrtfinale 8. in 15. aprila, polfinale 29. aprila in 6. maja, finale pa bo 26. maja v Gdansku.