Domžalčani (po preobratu) do zmage tudi v Talinu

Liga Europa 6. Jul 201718:50 > 19:15
NK Domžale/Twitter

Slovenija ima vsaj enega udeleženca 2. kroga kvalifikacij za uvrstitev v skupinski del Evropske lige. Nogometaši Domžal so v Talinu slavili s 3:2 in tako gladko napredovali.

A tako ni kazalo od začetka. Slovenski pokalni prvaki so v tekmo krenili preveč prestrašeno in že v 2. minuti je stadion Le Coq Arena norel od navdušenja. Izlet vratarja Dejana Milića je lepo izkoristil Zakaria Beglarišvili, s kakšnih 35 metrov hitro streljal z levico, zadel ter domačim takoj vlil upanje, da je danes možen preobrat.

Pristisk zeleno-belih se je nadaljeval, v 13. minuti je po podaji Rauna Allikuja prečko Domžalčanov stresel Mihkel Ainsalu, slednji pa se je v 22. minuti vendarle lahko razveselil tudi gola. Že spet je po desni pobegnil Alliku, podal v sredino, Milić je odšel v levo, 21-letni Estonec pa ga je matiral z močnim strelom v oddaljeno vratnico. Flora 2, Domžale 0!

Rezultat, ki bi prinesel podaljške, je nogometaše v rumenih dresih predramil in sledila je boljša igra. V 31. minuti je po podaji Jana Repasa z 10 metrov poskušal Lovro Bizjak, a se je z odlično obrambo izkazal vratar MaitToom. Pet minut kasneje je Ivan Firer lepo zaposlil Jureta Matjašiča, ta je ustrelil s 13 metrov, Toom pa je bil spet pripravljen.

V 40. minuti pa končno olajšanje. Na levi strani kazenskega prostora je Firer nakazal strel z levico, ki sta mu dva estonska branilca nasedla, domžalska “sedmica” si je pripravila strel z desno in zadela tik ob vratnici. Domžalčani so tako na odmor odšli z veliko zalogo za nadaljevanje.

V drugem delu se je obleganje vrat domačih nadaljevalo. Jure Balkovec je v 50. minuti zapretil iz prostega strela, potem pa se je Simon Rožman odločil za prvo menjavo. Bizjaka je za prve minute v rumenem dresu nadomestil Senijad Ibričić

Nato si ekipi resnih priložnosti nista priigrali, Rožman pa se je v 69. minuti odločil še za drugo menjavo ter namesto Matjašiča v igro poslal Luko Volariča. Dve minuti kasneje so imeli slovenski predstavniki priložnost za potrditev napredovanja, Firer se je sam podal proti golu, streljal, a je žoga za manj kot meter odšla mimo vratnice.

Že čez minuto je sledil nov napad. Danes izjemno razpoloženi Firer je imel v sredini prostega Zenija Husmanija, kateremu je nesebično podal, ta pa je zgrešil prazen gol. V 86. minuti so Domžalčani vendarle kronali premoč in zadeli. Med strelce se je prvič v rumenem dresu vpisal Ibričić, piko na “i” pa je z golom iz prostega strela postavil Balkovec ter postavil končni izid 2:3 (Domžale napredujejo z 2:5).

Na koncu torej zmagoslavje tudi v Estoniji in lepa popotnica pred nadaljevanjem evropskega poletja.

V 2. krogu kvalifikacij se bodo naši pokalni prvaki pomerili proti zmagovalcu dvoboja med Ventspilsom (Latvija) in Valurjem (Islandija). ki bo na sporedu ob 22. uri. Prva tekma v Reykyaviku se je končala z izidom 0:0.