Austria razbila Rijeko, odličen večer za Verbiča

Liga Europa 2. Nov 201720:50 > 21:08
EuroFootball, Getty Images Sport

Nogometaši Rijeke, ki jih vodi Matjaž Kek, so na tekmi 4. kroga evropske lige doživeli hud poraz proti Austriji iz Dunaja (1:4).

hnk rijeka

Prvi polčas ni prinesel veliko priložnosti, edino pravo pa so izkoristili gostje. V 41. minuti je Dominik Prokop znotraj kazenskega prostora sijajno zaključil in ugnal nemošnega Andreja Prskala.

Rijeka se je vrnila v drugem polčasu, ko je v 61. minuti izenačil Domagoj Pavičić, ki je izkoristil lepo podajo Alexandra Gorgona. Veselja domačih je trajalo manj kot minuto, saj je že takoj v naslednji akciji znova udaril Dominik Prokop.

V 72. minuti je Rijeko presekala še izključitev Josip Mišića, ki je rdeči karton prejel zaradi udarca Jakoba Kehleta, ki je vse skupaj tudi nekoliko odigral. Gostje so že iz naslednjega prostega strela povišali vodstvo na 3:1, z glavo je zadel Tarkan Serbest. Za končnih 4:1 je v 84. minuti poskrbel Cristoph Monschein in poskrbel za nov težki poraz čete Matjaža Keka.

Partizan do zmage proti Skenderbeuu, Iličić in Verbić zadela za svoji ekipi

Partizan je pred domačimi navijači prišel do zmage proti Skenderbeu, ki je v Beogradu padel z 2:0. Za domače sta zadela Leandro Tawamba in Zoran Tošić, ki sta poskrbela za prvo zmago Partizana v skupinskem delu.

Ob zmagi Köbenhavna je bil zelo razigran Benjamin Verbič, ki je ob zmagi svoje ekipe s 3:0 proti Zlinu dosegel dva zadetka, z golom pa se je izkazal tudi Josip Iličić, ki je z enajstmetrovke poskrbel za točko Atalante proti Apollonu.

Lyon je z zmago 3:0 še poglobil krizo Evertona, AEK iz Aten pa je doma prišel do velike točke proti AC Milanu (0:0).