LE: Razigrani Moraes Partizan poslal v drugi boben

Liga Europa 7. Dec 201717:55 > 20:55
Srdjan Stevanovic, Getty Images

Nogometaši Partizana se iz Kijeva vračajo poraženi, potem ko jih je v ukrajinski prestolnici Dinamo ugnal s 4:1 (3:1). S tem je beograjski klub sicer zaključil skupinski del Lige Evropa, a tekmovanje črno-beli nadaljujejo. Žreb 1/16 finala pričakujejo v drugem kakovostnem bobnu.

Oba kluba sta si že pred zadnjim 6. krogom zagotovila napredovanje, v neposrednem obračunu za prvo mesto v skupini pa so Kijevčani pokazali, da so za kakšen razred bolj kakovostna ekipa.

Domači so dosegli zgodnje vodstvo in prednosti do konca niso izpustili iz rok ter Partizanu prizadejali prvi neuspeh na evropskih gostovanjih po sedmih uspešnih izletih. V skupinskem delu so tako črno-beli končali s po dvema zmagama, remijema in porazoma.

Za Dinamo je že v 6. minuti zadel Mikola Morozjuk, potem pa je trikrat mrežo zatresel danes odlični Junior Moraes. En gol je Brazilec dosegel tudi z 11 metrov, kar je ob koncu prvega polčasa uspelo tudi Marku Jevtoviću.

Ekipa iz Humske bo po 13 letih prezimila v Evropi, svojega nasprotnika pa bodo spoznali po žrebu v Nyonu, ki je na sporedu 11. decembra. Možni nasprotniki so med drugim CSKA, Atletico, Leipzig, Milan, Arsenal, Lazio..