Prva mariborska ovira so Partizani iz Albanije

Liga Europa 20. Jun 201813:01 > 13:05
NK Maribor

Žreb v Nyonu je določil, da NK Maribor v projektu UEFA Europa League 2018/19 čaka prva ovira v Albaniji proti moštvu Partizani. Prva tekma bo 12.7. v Tirani, povratna 19.7. v Ljudskem vrtu. Domžale so v prvem predkrogu kvalifikacij dobile Široki Brijeg iz Bosne.

Getty Images

Z žrebanjem 1. kroga kvalifikacij UEFA Europa League se je za vijoličaste iz Maribora začelo uvodno poglavje evropskega popotovanja v sezoni 2018/19. Pred plesom kroglic v Nyonu so bili razvrščeno v skupino, iz katere so bili možni nasprotniki mariborskega kluba: Ujpest, Partizani Tirana, Budućnost, Samtredia ali Racing Union.

Žreb jim je namenil dvoboj s predstavnikom Albanije, ki je v prejšnji sezoni končal prvenstvo na petem mestu. Zlatko Zahovič je po žrebu povedal:“Podcenjevanja v nogometu ni. Nedvomno je Maribor v vlogi favorita, vendar to ne spreminja izhodišča. Kot se pripravljamo na največje nasprotnike, se moramo tudi na Partizani. In se bomo. Gremo v dvoboj z veliko mero spoštovanja, a tudi samozavesti.”

Glavni trener Maribora Darko Milanič pa je prepričan, da njegovi varovanci morajo vedeti, da so boljši od nasprotnika: “Sprejemamo vlogo favorita, ne bomo pa ničesar prepustili naključju. Ko bo čas za prvo uradno tekmo, bomo morali biti v zelo dobri formi. Preračunljivosti ne bo, nikdar se ne obnesejo. Včeraj smo igrali proti albanskemu moštvu, a ne bi iskali vzporednic s tem dvobojem. Po tem testu se bolj lahko oziramo na našo predstavo, kot da iščemo primerjavo med kluboma. Imeli smo pravi pristop, zbranost, odločnost v izvedbi in tako moramo nadaljevati. O Partizaniju bomo zbrali dovolj informacij, tekmeca natančno analizirali in kot zmeraj dvoboj dočakali odlično pripravljeni.”

NK Domžale pa v prvem predkrogu kvalifikacij za nastop v UEFA Europa League čaka dvoboj s Širokim Brijegom, ki je bil v minulem sezoni bosanske nogometne lige na koncu četrti.

Rudar bo moral na svjega nasprotnika še malce počakati. Njegov nasprotnik bo znan po obračunu med predstavnikom San Marina Tre Fiorijem in Walesa Bala Townom.