Mariborčani brez prejetega zadetka v 2. krog

Liga Europa 19. Jul 201821:39 > 22:12
NK Maribor

Mariborčani so dobro opravili svojo nalogo in si na povratni tekmi pred domačimi navijači niso dovolili spodrsljaja, sploh po ugodnem rezultatu iz prve tekme (1:0). Tokrat so z 2:0 odpravili albanske goste.

Mariborčani so doma igrali povratno tekmo kvalifikacij za Ligo Evropa proti tiranskemu Partizanu. V gosteh so pretekli teden slavili z 1:0.

Prvi polčas so bolje začeli domači. Že v 13. minuti je imel lepo priložnost za vodstvo Blaž Vrhovec, nato pa so na kratko zapretili gostje in z nekaj sreče za domače zadeli prečko. Vijolični so spet prevzeli pobudo in premoč kronali z zadetkom v 31. minuti, ko je po podaji Dina Hotića zadel Amir Dervišević. Pri rezultatu 1:0 je tudi ostalo do konca prva polčasa.

V drugem počasu so bili domači blizu drugemu zadetku v 58. minuti, ko je Marko Šuler zadel prečko, takoj za tem pa je z dobro akcijo začel Luka Zahović, a se ni iztekla po načrtih. Že drugič na tekmi pa se je stresla prečka domačih vrat, ko je s prostega strela poskušal rezervist Abdurahimi. Po nespretnem posredovanju Handanovića je Mariborčane v 81. minuti rešila še tretja prečka. Domači napad je po vstopu Marcosa Tavaresa v igro spet oživel in prav Tavares je v zadnji minuti dodatka poskrbel za zanesljivo napredovanje s sijajnim zadetkom med nogama gostujočega vratarja Hoxhe za 2:0.

Mariborčani se bodo v drugem krogu kvalifikacij pomerili z gruzijsko Čihuro.