Oblakov Atletico ugnal Real in sezono začel z lovoriko

Liga Europa 15. Avg 201823:19 > 23:20

Evropski superpokal je postregel z madridskim derbijem. V Talinu sta se pomerila Real Madrid in Atletico Madrid, po podaljških pa je s 4:2 slavil slednji. Jan Oblak je prišel še do druge evropske lovorike v treh mesecih!

Atletico je tekmo sanjsko začel in povedel že v 49. sekundi obračuna, ko je skoraj z mrtvega kota sijajno zadel Diego Costa. Keylor Navas bi moral sicer ob poskusu španskega reprezentanta bolje posredovati. Real je po prejetem zadetku zaigral bolje in počasi prevzemal pobudo. Madridčani so prvič zapretili v 17. minuti, ko je vkazenskem prostoru iznajdljivo poskusil Marco Asensio, a se je Jan Oblak izkazal z obrambo.

V 27. minuti je kraljevi klub izenačil. Gareth Bale je podal v sredino in pred vrati našel Karima Benzemaja, ki je bil natančen z glavo. Le dve minuti zatem bi lahko Real prišel do popolnega preobrata, a je Asensio po strelu z leve za las zgrešil gol. Do konca polčasa so tako eni kot drugi zaigrali nekoliko bolj previdno, zato je ostalo pri rezultatu 1:1.

Drugi polčas je bolje začel Real, ki je v 62. minuti prišel do enajstmetrovke. V kazenskem prostoru je z roko igral Juanfran. Najstrožjo kazen je izvedel Sergio Ramos in brez težav ugnal Oblaka. Galaktiki so se zadovoljili z minimalnim vodstvom in se posvetili obrambnim nalogam, zasedba Diega Simeoneja, ki je obračun zaradi kazni evropske nogometne zveze spremljal s tribune, pa je to znala izkoristiti.

Colchonerosi so do izenačenja prišli v 79. minuti, ko je znova udaril Diego Costa. Na levi strani obrambe je napako storil Marcelo, do žoge je prišel Angel Correa, ki je pred vrati našel osamljenega Costo. Do konca rednega dela smo znova spremljali igro na sredini igrišča, zato se je tekma zavlekla v podaljšek.

V podaljšku pa je bil Atletico izrazito boljši nasprotnik in svojo premoč kronal v 98. minuti, ko je zadel Saul. Do konca prvega dela podaljška je zadel še Koke in takrat je postalo jasno, da bo Julen Lopetegui na klopi Reala debitiral s porazom. Beli balet je do konca tekme sicer pritiskal, a je bila obramba Atletica z Oblakom na čelu zanesljiva.

Atletico je v Talinu prišel do prve evropske zmage proti Realu in do tretjega slavja v evropskem superpokalu.