Evropska liga: Nov polom Interja, Ibra rešil Vrage

Liga Europa 30. Sep 201610:45 > 10:48

Četrtek je postregel s tekmami 2. kroga Evropske lige, ki smo jih prenašali tudi na Televiziji Sportklub, v središču pozornosti pa sta bila dva evropska velikana, ki sta se na prvi tekmi pred dvema tednoma opekla.

Če je Manchester United bled vtis z gostovanja v Rotterdamu tokrat delno popravil in z golom Zlatana Ibrahimovića z 1:0 doma premagal ZoryoLuhansk, pa je Inter na gostovanju v Pragi doživel nov polom, saj ga je Sparta nadigrala s 3:1. Nerazzurri, pri katerih je 15 minut pred koncem tekme pordečel Andrea Ranocchia, so po dveh krogih na dnu skupine K, brez osvojene točke.

INTER POTONIL NA DNO SKUPINE K, VETERAN TOTTI BLESTEL NA OLIMPICU
Trikratni evropski prvak Inter še ne najde poti iz krize; čeprav so Milančani v državnem prvenstvu po zmagi nad Juventusom nakazali dvig rezultatskega trenda, jim v Evropi še naprej ne gre. Tudi tokrat je trener Frank de Boer na igrišče poslal kombinirano začetno enajsterico, v kateri ni bilo prvokategornikov Maura Icardija, Ivana Perišića, Joaa Mirande in Garyja Medela, zato pa naš Samir Handanovič, ki ni mogel preprečiti treh prejetih zadetkov. Po velikih napakah Felipeja Mela oz. Andree Ranocchie je domači napadalec Vaclav Milik še pred polovico prvega polčasa poskrbel za prednost z 2:0.

V drugem polčasu je nizozemski strateg na igrišče poslal tudi kapetana Icardija in Hrvata Perišića, nakar je v 71. minuti Rodrigu Palaciu uspelo znižati na 2:1. Če se je zdelo, da bi Inter v zadnjih minutah še lahko ujel točko, je bil to račun brez krčmarja, saj je Andrea Ranocchia nato v 75. minuti z drugim rumeni kartonom ustavil obetaven domači protinapad, moral predčasno pod prho, Čehi pa so iz prostega strela povišali na končnih 3:1; strelec z glavo je bil Holek.

Čast italijanskih predstavnikov sta rešili Fiorentina in Roma; obe sta doma vknjižili visoki zmagi. Brez Ililića je v Firencah Viola razbila Qabalo s 5:0, na Olimpicu pa je blestel 40-letni Francesco Totti, ki je ob zmagi s 4:0 nad Astro prispeval tri asistence. Sassuolo je izgubil na gostovanju pri belgijskem Genku.

IBRAHIMOVIĆ ODREŠIL UNITED
Zmagal je tudi Manchester United, ki je z 1:0 in golom Zlatana Ibrahimovića ugnal Zoryo. Četa Joseja Mourinha je bila boljša in si je pripravila več priložnosti, zasluženo je prišla do prvih treh točk. Toliko jih ima še naprej po minimalnem porazu v Carigradu proti Bešiktašu tudi Feyenoord.

Džengis Čavušević je v 79. minuti priigral zmago Zurichu nad Osmanlisporjem z 2:1, potem ko je imel veliko priložnost že v 26. minuti z enajstmetrovke, a mu je poizkus vratar Karcemarskas ubranil. Robert Berić ob remiju St. Etienna z Anderlechtom ni sodeloval, saj ga zaradi poškodbe stegenske mišice ni bilo v kadru.