Verbič z golom potrdil prvo mesto Dinama

Liga Europa 29. Nov 201818:49 > 18:51
Dino Panato, Getty Images Sport

V Ligi Evropa sta v skupini G in K Rapid in Dinamo Kijev prišla do zmag in prvega mesta v skupini. Za Dinamo je spet zadel slovenski reprezenant Benjamin Verbič.

V skupini G je Rapid v podaljšku prišel do zmage na gostovanju pri Spartaku. Povedli so domači, ko je v 20. minuti zadel Ze Luis, šele v 80. je izenačil Mert Muldur, nato pa je v prvi minuti podaljša Philipp Schobesberger poskrbel za preobrat in zmago gostov z 2:1.

Trenutno vodi Rapid s sedmimi točkami, sledi Villareal s šestimi in tekmo manj. Rangersi in Spartak imajo po 5 točk.

V skupini K je situacija jasna – napredujeta Dinamo Kijev in Astana, ki sta se pomerila drug proti drugemu. Z edinim golom na tekmi je Benjamin Verbič v 29. minuti popeljal Dinamo do minimalne zmage.

Dinamo je prvi z 11 točkami, Astana je druga z osmimi. Rennes ima tri in Jablonec dve.