LE: Chelsea uspešen, mreža Sarme nedotaknjena

Liga Europa 21. Feb 201922:56 > 23:02

V poznejšem terminu ob 21h se je v izločilnih bojih Lige Evropa pomerilo še 7 ekip. Inter Samirja Handanovića je odslovil Dunaj s 4:0, Chelsea rešuje 'krizo' z zmago nad Malmojem. V osmino finala še: Dinamo Kijev, Benfica, Rennes, Slavia Praga in Krasnodar. Žreb parov bo v petek ob 13h.

CHELSEA – MALMO (3:0, 2:1*)

Domači so držali posest žoge, a do lepših priložnosti so prihajali Švedi. Po mučnem prvem polčasu so Bluesi le zadeli 55. minuti, ko je Willian podal Olivierju Giroudu prav pod noge, ta pa je žogo brez težav poslal v prazno mrežo. V 64. minuti so Londončani še enkrat uspeli zadeti, a so sodniki zaradi prepovedanega položaja razveljavili gol Rossa Barkleyja. V 73. minuti so gostje ostali na terenu z igralcem manj, ko je drugi rumeni karton in posledično rdečega prejel Rasmus Bengttson. Že minuto kasneje je Chelsea izkoristil situacijo – Ross Barkley je vendarle prišel do gola, ko je izjemno zadel iz prostega strela čez živi zid. V 84. minuti so Londončani izpeljali lepo ekipno akcijo. Willian je našel Calluma Hudson-Odoija, ki je zaključil za 3:0.

DINAMO KIJEV – OLYMPIAKOS (1:0, 2:2*)

Povedli so domači, ko je Fran Sol po podaji Mykolenka v kazenski prostor žogo lepo sprejel in pospravil v mrežo Olympiakosa. Sol je imel imenitno priložnost še v sodnikovem dodatku prvega polčasa, a je tokrat z izjemno obrambo posredoval Jose Sa. Najlepšo priložnost za Olympiakos je imel Georgios Masouras, ki je močno streljal z roba kazenskega prostora, a je refleksno odreagiral Denis Bojko in ohranil domačo mrežo nedotaknjeno. Ob koncu tekme je nevarno poskušal še Ahmet Hassan, ki je odbito žogo usmeril proti vratom Kijeva, a se je spet izkazal Bojko. Kijev je svojo nalogo opravil in se je s skupnim rezultatom 3:2 uvrstil v osmino finala.

Benjamin Verbič je igral vso tekmo.

INTER – RAPID DUNAJ (4:0, 1:0*)

Inter je začel tekmo s prednostjo gola v gosteh in že zgodaj zadel, ko se je Matias Vecino v kazenskem prostoru Rapida prvi dokopal do odbite žoge in jo poslal v gostujočo mrežo. 7 minut za tem so domači zadeli že drugič, ko je z roba šestnajsterca zadel Andrea Ranocchia. Avstrijci so nekajkrat poskušali oblegati vrata Samirja Handanovića, a so bili nenatančni, slovenski vratar pa ni imel preveč dela. So pa bili zato učinkovitejši domači, ki so tretji zadetek dosegli v 80. minuti, po preigravanju in natančnem strelu Ivana Perišića. Hrvat je bil asistent še pri zadnjem zadetku italijanskega kluba, ko je za končnih 4:0 zadel Matteo Politano.