Mariborčanom žal ni uspelo

Liga Europa 29. Avg 201921:08 > 21:23
NK Maribor/Twitter

Mariborčani so obstali na zadnji stopnici pred skupinskim delom Lige Europa. Po tem ko se je prvi obračun z Ludogoretsom v gosteh končal brez zmagovalca in brez zadetkov, se je drugi dvoboj končal z 2:2. Bolgari so vodili že z 2:0, vijoličasti so se vrnili, a je na koncu žal zmanjkalo časa.

Zdelo se je, da je upov na evropsko jesen konec že po prvem polčasu. Gostje so povedli v 17. minuti. Mariborčani so slabo izvedli kot, gostje so prišli do žoge in s protinapadom na mariborsko polovico. Marcelinho je z roba kazenskega prostora mojstrsko ustrelil, povsem z leve strani in zadel daljši kot vratarja Kenana Pirića ter Ludogorets popeljal v vodstvo z 1:0.

V 26. minuti je v mariborskem 16-m prostoru Cicinho preigral Mitjo Vilerja, ki ga je zaustavil na nepravilen način. Ludogorets je prišel do najstrožje kazni, zanesljiv izvajalec je bil Claudiu Keseru. Kenan Pirić je bil blizu, a je žoga na koncu vendarle končala za njegovim hrbtom.

Do konca prvega dela igre se rezultat ni več spremenil. Mariborčani so bili najbližje zadetku v 36. minuti, ko je Luka Zahović lepo našel vtekajočega Roka Kronavetra, njegov udarec s 7-8 metrov pa je šel mimo leve vratnice vratarja Plamena Iliev Ivanova. Zdelo se je, da je boja za evropsko jesen že konec. Mariborčani so potrebovali 3 zadetke, ob predpostavki, da Ludogorets ne bi smel več zadeti.

Do 60. minute se je zdelo, da imajo Bolgari srečanje in pa tudi dvoboj pod nadzorom, nato pa je vstopil kapetan. Marcos Tavares je že 5 minut kasneje prišel do zadetka in znižanja zaostanka. Rudi Požeg Vancaš je sprejel podajo Denisa Klinarja in filigransko natančno žogo podal do Marcosa Tavaresa, ki je premagal Plamena Iliev Ivanova.

V 72. minuti so vijoličasti prišli do izenačenja. Rudi Požeg Vancaš, najboljši igralec Maribora na tem srečanju, je žogo z leve poslal visoko v kazenski prostor, kjer je preletela vse igralce, se odbila pred gostujočim vratarjem in končala za njegovim hrbtom.

Maribor je ob bučni podpori s tribun Ljudskega vrta krenil v popoln napad na zmago in skupinski del Lige Europa. V končnici se je po predložku Rudija Požeg Vancaša in posredovanju obrambe Ludogortsa zatresla celo vratnica, a se rezultat do konca obračuna žal ni več spremenil.

Ludogorets se zaradi pravila gola v gosteh veseli uvrstitve v skupinski del Lige Europa, Mariborčani pa se žal poslavljajo od Evrope.