SK2: Solskjaerjevi mladi igralci pripravljeni na Astano

Liga Europa 19. Sep 201911:41 > 11:59
Gary Prior/Getty Images

Trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer je potrdil, da bodo tekmo proti kazakhstanski Astani na Old Traffordu pričeli mladeniči Sergio Romero, Axel Tuanzebe in Mason Greenwood. Tekma se prične ob 21. uri na SK2!

Kot večina klubov iz največjih evropskih lig, bo tudi Manchester United v prvem krogu nove sezone Lige Evropa spočil nekatere nosilce igre v tekmi proti Astani. Glavni trener Ole Gunnar Solskjaer bo zato v rotacijo sprejel nekaj mlajših igralcev.

Axel Tuanzebe bo začel, on je odličen, dobro je igral v pripravljalnem delu sezone. Vsi so se borili za mesto v ekipo, a Axel je eden izmed tistih, ki ni prišel v prvih 11 v ligi, čeprav je igral dobro. Zdaj se je pojavila priložnost, da nekateri mladi nogometaši tudi zaigrajo. Zdaj si tekme sledijo na vsake štiri dni, tako da mora biti rotacija precej večja. Nekaj mladeničev bo na zelenici, oni pa so pripravljeni, da se dokažejo,” je dejal norveški strateg.

Solskjaer je dejal, da v ekipi ne bo Paula Pogbaja, Anthonyja Martiala, Luka Shawa in ostalih nosilcev igre. V ekipi, ki bo na razpolago za tekmo proti Astani pa bodo Angel Gomes, Mason Greenwood, James Garner, Tahith Chong, kot tudi 16-letni rezervist Charlie Wellens.

“Tako delamo z mladimi v tem klubu. Vržemo ga v akcijo, na treninge s prvo ekipo, da občuti, kako je. Poznam Charliejevega očeta še iz časov, ko je bil nogometaš in to zares dober. Danes je njegov sin odlično treniral in s tem delom bo prišel dan za prvo ekipo.”

“Manchester United ne ve veliko o Astani, a so v skupine prišli iz drugega bobna nosilcev. Dobro igrajo doma, veliko težav pa imajo v gosteh. Upam, da ji bomo otežili začetek sezone v tej skupini,” je še dodal Solskjaer.